Așa cum anunța în urmă cu câteva zile conducerea ACS 4Sports, și în sezonul 2016 sportivii clubului vor fi antrenați și pregatiti fizic de o echipă de profesioniști ce va fi special adusă din Republica Serbia. Aceștia, la fel ca și antrenorii care deja activează în cadrul A.C.S. 4 Sports Agronomia, vor fi coordonați de Dl. Zoltan Safar.
Un prim pas în această direcție îl reprezintă cooptarea în cadrul structurii 4Sports a preparatorului sârb Bogdan Stanojkovic.

Vă prezentăm în continuare cartea de vizită extrem de bogată a tehnicianului sârb:

Data nașterii: 03.09.1978
Educație: Colegiu de Antrenori – Belgrade 2001
Experiență:
- Echipa feminina de handbal "Vozdovac" – Belgrad, Serbia – echipa 1997-1999
- Club Atletic "Partizan" - Belgrad, Serbia, 2000-2004
- Club de Haltere "Partizan" – Belgrad, Serbia, 2004-2006
- Echipa feminina de baschet "Partizan" – Belgrade, Serbia, 2004-2005
- Echipa feminina si masculine de baschet "Jedinstvo" – Bjelo Polje, Muntenegru, 2007
- Echipa masculina juniori baschet "Radnicki"  - Belgrade, Serbia  2007/08
- Echipa masculine baschet club "Teodo" – Tivat, Muntenegru 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012
- Echipa nationala a Serbiei de baschet feminin pentru Jocurile Universitare 2009
- Echipa nationala a Serbiei de baschet feminin U20 – 2009, (locul 2 la Jocurile Mediteraneene – Pescara, Italia)
- Echipa de baschet masculin club "White Eagles" – Stockholm, 2012
- BC Concordia Chiajna – 2013
- BC Arkadia Lions Traiskirchen 2014-2015

Pregatirea individuala a jucatorilor de baschet in perioada de vară:

  • Bencic Vojkan (MineralWater – Russia, Jambolgaz – Bulgaria, Spartak - Serbia) 2001-2005
  • Dusan Jelic (Makedonikos - Grecia, Capo di Orlando - Italia) 2004-2005
  • Danilo Sibalic (Beovuk - Serbia, Vojvodina - Serbia, St. Pelten - Austria, Ergonom – Serbia, Ovca Field – Macedonia, Ulcinj, Teodo – Muntenegru, LF Basket, Suedia, Igokea) echipa nationala de juniori a Serbiei si Muntenegru 2003/2016
  • Stefan Zivanovic (Beovuk, FMP, Serbia) echipa nationala de juniori a Serbiei si Muntenegru 2003/ 2016
  • Erceg Zoran (BC "FMP"- Serbia) 2006
  • Maras Ivan (Buducnost - Muntenegru) 2007
  • Vulic Bojana (KK Partizan, Slovenia, Turcia) 2007-2015
  • Maksimovic Slobodanka (Tuvic) (BC "Lotos" - Polonia , KK "Krakov" - Polonia) 2007/2008
  • Ajanovic Ines (Faenza, Parma - Italia) componenta lotului national feminin Serbia 2008-2013
  • Rakocevic Igor (BC Tauceramica - Spania) 2008
  • Kovacevic Natasa (BC "Partizan", BC "Red Star", BC "Vozdovac" - Serbia, Gior – Ungaria) componenta lotului national de juniori, 2009-2016
  • Andjusic Danilo (KK Virtus - Bologna Italia, Valencia, Bilbao Spania) 2013-2016

 

ALTE ȘTIRI 4SPORTS...

București, 10 mai - ACS Agronomia 4Sports a câștigat Campionatul Național U18 la baschet masculin, după ce a învins în finală pe Steaua CSM Eximbank cu 53-49. Astfel, pentru majoritatea componenților echipei, acesta este al doilea trofeu important...
București, 4 mai - Clubul Sportiv Agronomia 4Sports și Federația Română de Baschet (FRB) organizează în perioada 6-10 mai 2017 Turneul Final al Campionatului Național Masculin U18. Meciurile vor avea loc în Sala Agronomia, din complexul...
O nouă promisiune devenită realitate: ACS 4Sports își consolidează echipa de antrenori, noul venit fiind Nebojša Biro, un alt reprezentant al apreciatei școli de baschet din Serbia. Pregătit pentru noi provocări, din sezonul viitor Nebojša Biro va...

20170501 logo turneu web


SÂMBĂTĂ - 06.05.2017
14.00 CSU Știința vs U BT Cluj
16.00 CSU Sibiu vs Steaua CSM EximBank
18.00 CN Aurel Vlaicu vs ABC Atheltic Constanța
20.00 ACS 4Sports Agronomia vs CSS Bega Timișoara


DUMINICĂ - 07.05.2017
14.00 U BT Cluj vs CSU Sibiu
16.00 Steaua CSM EximBank vs CSU Știința
18.00 CSS Bega Timișoara vs CN Aurel Vlaicu
20.00 ABC Atheltic Constanța vs ACS 4Sports Agronomia


LUNI - 08.05.2017
12.00 Steaua CSM EximBank vs U BT Cluj
14.00 CSU Știința vs CSU Sibiu
16.00 ABC Atheltic Constanța vs CSS Bega Timișoara
18.00 ACS 4Sports Agronomia vs CN Aurel Vlaicu


MARȚI - 09.05.2017
12.00 A3 vs B4
14.00 B3 vs A4
16.00 A1 vs B2
18.00 B1 vs A2


MIERCURI - 10.05.2017
09.00 LOC 7 - 8
11.00 LOC 5 - 6
13.00 Finala Mică
15.00 Finala Mare
17.00 Festivitate de Premiere

 

Sigla Carbon Expert2 18


Sigla Seal Carbon Expert