Sala Agronomia din Capitala a gazduit, in perioada 20-24 mai, meciurile Turneului Final al Campionatului National U16 masculin. Dupa cinci zile pline de baschet, in care cele mai valoroase echipe ale acestei categorii de varsta si-au disputat suprematia nationala, echipa 4Sports Agronomia Bucuresti a cucerit trofeul pus in joc, dispunand in finala disputata duminica de CSA Steaua CSM Eximbank.

Tinerele sperante ale baschetului romanesc si-au disputat saptamana trecuta trofeul pus in joc in cadrul Turneului Final al Campionatului National U16, pe parchetul Salii Agronomia din Capitala intrecandu-se cei mai valorosi sportivi nascuti 1999 si mai tineri. Dupa o lupta apriga sub panouri si multe meciuri extrem de atractive si palpitante prin evolutiile de scor, 4Sports Agronomia Bucuresti a reusit sa obtina laurii intrecerii.

Citește mai departe...

CS 4Sports Agronomia București a devenit campioană a României la categoria U16 masculin în ediția 2014/15. Echipa pregătită de Milan Sokic a revenit spectaculos, de la -12 puncte, în sfertul decisiv al finalei cu Steaua CSM EximBank București pentru a se impune cu scorul de 75-71. Partida a fost transmisă în direct pe site-ul www.4sports.ro.
Steaua s-a instalat la conducere grație unui parțial de 8-0 ce i-a permis să se desprindă la mai mult de două posesii încă din primele minute ale confruntării. 4Sports a recuperat din deficit, dar la capătul primului sfert scorul era de 23-18 în favoarea Stelei.

Citește mai departe...

Vă prezentăm în continuare programul partidelor din cadrul Turneului Final U16, care se va desfășura în perioada 20-24 mai 2015 în Sala Agronomia din București.
Toate partidele Turneului vor fi transmise în direct pe site-ul www.4sports.ro.

Citește mai departe...

20170501 logo turneu web


SÂMBĂTĂ - 06.05.2017
14.00 CSU Știința vs U BT Cluj
16.00 CSU Sibiu vs Steaua CSM EximBank
18.00 CN Aurel Vlaicu vs ABC Atheltic Constanța
20.00 ACS 4Sports Agronomia vs CSS Bega Timișoara


DUMINICĂ - 07.05.2017
14.00 U BT Cluj vs CSU Sibiu
16.00 Steaua CSM EximBank vs CSU Știința
18.00 CSS Bega Timișoara vs CN Aurel Vlaicu
20.00 ABC Atheltic Constanța vs ACS 4Sports Agronomia


LUNI - 08.05.2017
12.00 Steaua CSM EximBank vs U BT Cluj
14.00 CSU Știința vs CSU Sibiu
16.00 ABC Atheltic Constanța vs CSS Bega Timișoara
18.00 ACS 4Sports Agronomia vs CN Aurel Vlaicu


MARȚI - 09.05.2017
12.00 A3 vs B4
14.00 B3 vs A4
16.00 A1 vs B2
18.00 B1 vs A2


MIERCURI - 10.05.2017
09.00 LOC 7 - 8
11.00 LOC 5 - 6
13.00 Finala Mică
15.00 Finala Mare
17.00 Festivitate de Premiere

 

Sigla Carbon Expert2 18


Sigla Seal Carbon Expert