Rezultat de palmares pentru echipa U14 a CS Agronomia 4Sports la Turneul Memorial de Baschet Dragoslav Subić, competiție rezervată sportivilor născuți în 2002 și mai mici, desfășurată în perioada 22 - 24 august la Cuprija, în Serbia.
După ce au învins echipele Kris Kros Pancevo (Serbia) și Kalii Basket (Rusia), sportivii CS Agronomia 4Sports au pierdut finala mare în fața reprezentativei U14 a Bulgariei. Scorul final a fost 84-57 în favoarea sportivilor bulgari.

Citește mai departe...

Echipa U14 a CS AGRONOMIA 4SPORTS s-a impus în partida desfășurată duminică, 23 august, în compania echipei Kalii Basket din Rusia - scor final: 78-49. Astfel, sportivii noștri vor juca luni, 24 august în finala mare a Turneul Memorial de Baschet Dragoslav Subić, unde îi vor avea ca adversari pe componenții echipei reprezentative U14 a Bulgariei.

Citește mai departe...

Echipa U14 a Clubului Sportiv Agronomia 4Sports, alcătuită din sportivi născuți în 2002 și mai mici, participă în acest weekend, la Cuprija, în Serbia, la Turneul Memorial de Baschet Dragoslav Subić, competiție de tradiție, ajunsă în acest an la cea de-a 7-a ediție.
Alături de CS Agronomia 4Sports la Turneu mai participă alte 5 echipe: reprezentativa U14 a Bulgariei, echipa locală OKK Cuprija și Kris Kros Pancevo (ambele din Serbia), Kalii Basket (Rusia) și Kas Nea Redestos (Grecia).

Citește mai departe...

ACS 4Sports Agronomia București o obținut un nou rezultat notabil, reușind clasarea pe poziția a treia a Campionatului Național U13 masculin – ediția 2014/ 2015, în cadrul Turneului Final desfășurat între 27 și 31 mai la Sala Regimentului de Gardă Mihai Viteazul din București.
La eveniment au participat cele mai bune opt echipe din țară la categoria baschetbaliștilor născuți în anul 2002 și mai tineri.

Citește mai departe...

20170501 logo turneu web


SÂMBĂTĂ - 06.05.2017
14.00 CSU Știința vs U BT Cluj
16.00 CSU Sibiu vs Steaua CSM EximBank
18.00 CN Aurel Vlaicu vs ABC Atheltic Constanța
20.00 ACS 4Sports Agronomia vs CSS Bega Timișoara


DUMINICĂ - 07.05.2017
14.00 U BT Cluj vs CSU Sibiu
16.00 Steaua CSM EximBank vs CSU Știința
18.00 CSS Bega Timișoara vs CN Aurel Vlaicu
20.00 ABC Atheltic Constanța vs ACS 4Sports Agronomia


LUNI - 08.05.2017
12.00 Steaua CSM EximBank vs U BT Cluj
14.00 CSU Știința vs CSU Sibiu
16.00 ABC Atheltic Constanța vs CSS Bega Timișoara
18.00 ACS 4Sports Agronomia vs CN Aurel Vlaicu


MARȚI - 09.05.2017
12.00 A3 vs B4
14.00 B3 vs A4
16.00 A1 vs B2
18.00 B1 vs A2


MIERCURI - 10.05.2017
09.00 LOC 7 - 8
11.00 LOC 5 - 6
13.00 Finala Mică
15.00 Finala Mare
17.00 Festivitate de Premiere

 

Sigla Carbon Expert2 18


Sigla Seal Carbon Expert